CinEd filmų peržiūros

Šių metų gegužės ir birželio mėnesiais „Skalvijos” kino centras, VšĮ „Meno avilys” ir tarptautinis kino edukacijos projektas „CinEd” kviečia mokinius į filmų peržiūras ir diskusijas su kino edukatoriais. Renginio laikas derinamas atskirai su kiekviena mokykla.

 

Vyresniems (8-12 klasių) mokiniams siūlome šiuos du Europos kino filmus:

 

(filmai subtitruoti lietuvių kalba)

 

Postas (93 min., 1961)

 

Italų kino režisieriaus Ermanno Olmi filme „Postas” du jauni žmonės Domenikas ir Antuaneta Magali susitinka egzaminuose į savo pirmąją dabo vietą. Netrukus tarp jų gimsta simpatija. Deja, tiek romantiškuose santykiuose, tiek darbe jaunuolius ne visad lydi palankios aplinkybės. Šiame nuotaikingame, jaunatviškame filme Ermanno Olmi žiūrovui iškelia rimtą klausimą: ar jaunas žmogus pasipriešins sistemai ar vis tik sistema ir rutina jį įveiks? Nors filmas sukurtas septintajame dešimtmetyje jis nepraranda savo aktualumo ir nūdien. Įvairiose Europos šalyse „Postas” iki šiol rodomas jauniems žmonėms mokyklose ir kino teatruose. Jį jau spėjo pamėgti ir kelių Lietuvos mokyklų mokiniai.

Kaip aš sutikau pasaulio pabaigą (106 min., 2005)

Rumunų kino režisieriaus Catalin Mitulescu filmo „Kaip aš sutikau pasaulio pabaigą” veiksmas vyksta devintojo dešimtmečio pabaigoje, Rumunijoje vis dar klestint Nicolae Ceaușescu (Čaučesku) režimui. Politinių įvykių sūkuryje pagrindinė filmo veikėja septyniolikmetė Eva išgyvena pirmąją meilę, svajoja pabėgti iš Rumunijos ir apkeliauti pasaulį.

 

Pradinių klasių mokinius kviečiame žiūrėti šį filmą:

 

Kinijos imperatoriaus lakštingala (70 min., 1949)

Garsaus čekų animatoriaus Jiri Trnkos filmas „Kinijos imperatoriaus lakštingala” sukurtas Hanso Kristiano Anderseno pasakos “Lakštingala” motyvais. Spalvotas, lėlinės animacijos filmas istoriją pasakoja vaizdais, be žodžių, ir įtraukia žiūrovus į magišką, vaikiškos vaizduotės kupiną pasaulį. Laikui bėgant Trnkos kūrinys nesensta, bet įgyja vis didesnę meninę vertę.

 

Filmas be žodžių ir subtitrų.

 

„CinEd” siūlo jaunimui ir vaikams skirtą filmų žiūrėjimo platformą, kuria, vykdydamos edukacines veiklas, gali nemokamai naudotis ne tik švietimo institucijos, kultūros centrai, bet ir kino salės. Šiuo metu joje jau patalpinta keturiolika įvairių Europos šiuolaikinių kino režisierių bei kino klasikų filmų. Filmus lydi išsami, pedagogams skirta metodinė medžiaga. Platformoje savo filmą atras įvairaus amžiaus žiūrovai: paaugliai, tik mokyklą pradėję lankyti pradinukai ir ją jau baigę jauni žmonės. 2019 metais į lietuvių kalbą bus išversta 10 „CinEd” kolekcijos filmų bei metodinė medžiaga, taip pat į platformą bus įtraukta ir filmų be žodžių, kuriuos galės žiūrėti dar nemokantys skaityti. „CinEd” koordinatorius Lietuvoje - VšĮ “Meno avilys”.

Projektą „CinEd” remia ES programos „Kūrybiška Europa“ paprogramė MEDIA ir Lietuvos kultūros taryba. „CinEd” projektui vadovaujanti institucija - Prancūzų institutas Paryžiuje. Partneriai - kino organizacijos: Prancūzų sinemateka (Prancūzija), „A Bao A Qu” (Ispanija), „Os Filhos de Lumiere” (Portugalija), „IhmeFilmi” (Suomija), „Association Seven” (Bulgarija), „Next” (Rumunija), „GET” (Italija), Čekijos kino klubų asociacija, „Meno avilys” (Lietuva).

Daugiau informacijos apie projektą „CinEd”: cined.eu

Norint užsakyti filmą skambinkite +370 5 261 0505