REGISTRACIJA: nemokamas renginys mokytojams

Šių metų kovo 5 d. 11 val. „Skalvijos” kino centre tarptautinis projektas „CinEd”, „Skalvijos” kino centras ir VšĮ „Meno avilys” kviečia į tarptautinį renginį tema „Kaip plėsti jaunųjų žiūrovų auditoriją?”

„CinEd” siūlo jaunimui ir vaikams skirtą filmų žiūrėjimo platformą, kuria, vykdydamos edukacines veiklas, gali nemokamai naudotis švietimo institucijos, kultūros centrai bei kino salės. Šiuo metu joje jau patalpinta keturiolika įvairių Europos šiuolaikinių kino režisierių bei kino klasikų filmų. Filmus lydi išsami, pedagogams skirta metodinė medžiaga. Platformoje savo filmą atras įvairaus amžiaus žiūrovai: paaugliai, tik mokyklą pradėję lankyti pradinukai ir ją jau baigę jauni žmonės. 2019 metais į lietuvių kalbą bus išversta 10 „CinEd” kolekcijos filmų bei metodinė medžiaga, taip pat į platformą bus įtraukta ir filmų be žodžių, kuriuos galės žiūrėti dar nemokantys skaityti. „CinEd” koordinatorius Lietuvoje - VšĮ „Meno avilys”.

Vilniuje „CinEd” kartu su „Skalvijos” kino centru kviečia Lietuvos ir užsienio kino teatrų ir salių atstovus bei kitas kino ir švietimo organizacijas pasidalinti gerosiomis praktikomis, iššūkiais bei pasiūlymais, susijusiais su jaunųjų žiūrovų auditorijos plėtra.

Renginio metu:

  • bus pristatoma „CinEd” filmų žiūrėjimo platforma - 11.00-11.10 val.
  • vyks apskrito stalo diskusija, kurioje patirtimis ir nuomonėmis apie jaunąją auditoriją dalinsins Lietuvos ir užsienio kino salių ir kino organizacijų atstovai - 11.10 val.-12.40 val.
  • vyks neformalios diskusijos, susitikimai prie kavos puodelio - 12.40 val.-13.00 val.
  • patirtimi apie veiklas, skirtas jaunajai auditorijai, dalinsis Kroatijos kino teatro „Urania” atstovė Marijana Bosnjak („Europa Cinemas“ prizo už inovatyviausias veiklas jaunimui laureatai) - 13.00 val.-14.00 val.

Renginyje tikimasi sulaukti dalyvių iš įvairių Lietuvos regionų ir dešimties užsienio šalių (kino salių atstovų, kino edukacijos organizacijų, sinematekų, mokyklų ir kt.). Renginys vyks anglų kalba. Renginys nemokamas.

Renginio laikas: kovo 5 d., antradienis, 11.00-14.00 val.

Renginio vieta: „Skalvijos” kino centras, A. Goštauto g. 2, Vilnius

Renginį iš dalies finansuoja ES programos „Kūrybiška Europa“ paprogramė MEDIA, Lietuvos kultūros taryba ir VšĮ „Skalvijos” kino centras.

Projektą „CinEd” remia ES programos „Kūrybiška Europa“ paprogramė MEDIA ir Lietuvos kultūros taryba. „CinEd” projektui vadovaujanti institucija - Prancūzų institutas Paryžiuje. Partneriai - kino organizacijos: Prancūzų sinemateka (Prancūzija), „A Bao A Qu” (Ispanija), „Os Filhos de Lumiere” (Portugalija), „IhmeFilmi” (Suomija), „Association Seven” (Bulgarija), „Next” (Rumunija), „GET” (Italija), Čekijos kino klubų asociacija, „Meno avilys” (Lietuva).

Daugiau informacijos apie projektą „CinEd”: cined.eu