NAUJI FILMAI: „Naujokas“ ir „Lady Bird“

Programoje nauji filmai apie labai reikšmingą gyvenimo etapą – paauglystę. Kurioje telpa daugybė temų: brendimas, asmenybės krizė, drąsa būti kitokiu, pirmoji meilė, draugystė, tėvų ir vaikų santykiai.
 
„Naujokas“
 
Keturiolikmetis Benua ką tik su šeima persikraustė į Paryžių ir pradėjo eiti į naują mokyklą. Nors jo mama ir davė jam daug patarimų, kaip susirasti draugų, Benua vengia naujų bendraklasių, o jie, savo ruožtu, vengia jo. Vieninteliai tapti Benua draugais nori klasės moksliukai. Nors jie ir nėra patys kiečiausi, Benua netrukus supranta, kad visai nesvarbu, ar naujieji draugai nešioja kelnes, užtrauktas ligi pažastų, ar miegodami čiulpia nykštį it maži vaikai. Svarbiausia, kad juos sieja draugystė ir pasitikėjimas.
 
Rekomenduojama 5–8 kl. moksleiviams.
 
 
„Lady Bird“
 
Lady Bird save vadinanti Kristina nuolatos kivirčijasi su mama, kuriai visiškai nesuprantamas keistokas dukters elgesys. Slampinėdama gimtojo Sakramento gatvėmis, septyniolikmetė svajoja apie svaiginančią meilę, gyvenimą Niujorke, pripažinimą, leisiantį jai ištrūkti iš nekenčiamo nykaus miestelio gyvenimo. O dabar vis dar tenka tverti mokyklą ir mamą, kritikuojančią kiekvieną žingsnį. Meilės ilgesys gyvenimo nepalengvina. Tačiau Lady Bird turės rasti savo vietą po saule. Gyvenimas tik prasideda.
 
Režisūrinis puikios kino aktorės Gretos Gerwig debiutas atnešė netikėtą apdovanojimų gausą. Tragikomiškas filmas „Lady Bird“ pelnė net penkias „Oskaro“ nominacijas, o Nacionalinė kino kritikų draugija išrinko geriausiu 2017 m. filmu. (N-13)
 
Rekomenduojama 9–12 klasėms.