NAUJAS FILMAS: „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“

„Mokausi iš kino“ programa pasipildė naujausiu režisieriaus Arūno Matelio dokumentiniu filmu „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“.

Dokumentinis filmas pasakoja apie vienas sudėtingiausių ir populiariausių dviračių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Tačiau ne apie garbę ir šlovę. Šios juostos herojai – vadinamieji „gregoriai“ – didžiausius iššūkius įveikiantys ir lyderių užnugaryje liekantys sportininkai – „lūzeriai“, neturintys teisės į asmenines pergales.

„Gregoriai“ komandų lyderius aprūpinana vandeniu, maistu, padeda įveikti sunkias atkarpas, uždengia nuo vėjo, t. y. sukuria visas sąlygas finišuoti pirmiesiems. Herojai, savo pasiaukojimu nutiesia kelią į pergalę kitiems ir tampa universaliais pasiaukojimo dėl kitų pavyzdžiais.

Anot kino kritikės Rasos Paukštytės, „Nuostabieji lūzeriai...“ tęsia ir papildo dokumentinio kino tradiciją, kuria sekant geras filmas apie sportą yra tas, kuris – ne apie sportą, o apie universalias žmogiškas tiesas, vertybes ir dramas.

71 minutę trunkanti kino odisėja nukelia į kitą planetą, kurioje dviratininkų vidinė stiprybė ir psichologinė ištvermė svarbiau už nubrozdinimus, trykštantį kraują, o kartais netgi įskilusius kaulus.

Filmą kviečiame užsisakyti 9–12 kl. moksleiviams šiais kontaktais.