„Skalvijos“ kino centre unikali galimybė išvysti tarpukario Lietuvos kino kronikas

Nuo kovo „Skalvijos“ kino centre, Vilniuje pradedama rodyti šimtmečiui skirta rinktinė „Nojaus arka“, kuri  tęsis visą pavasarį. Rinktinę sudaro dokumentiniai, vaidybiniai filmai  ir kino kronikos, sukurti Nepriklausomybės metais.

Nors niekas nenufilmavo svarbiausiojo 1918 m. įvykio Lietuvoje – dvidešimties signatarų, vasario 16-ąją pasirašančių Lietuvos valstybės atkūrimo aktą, – tačiau po šio įvykio kino kamera gana kruopščiai imasi fiksuoti valstybės metinių minėjimus. Pradėtos filmuoti ne tik tautinės šventės, bet ir dirbantys, atostogaujantys žmonės, žaidžiantys vaikai, įamžinti iškiliausi rašytojai, dvasininkija, miestų architektūra, senąsias tradicijas puoselėjantis kaimas.

Kovo  6  val. 17 val. bus rodoma kronika „Lietuva 1929-aisiais“, kurioje nufilmuoti ne tik įvairūs tų metų Lietuvos miestai, miesteliai ir kaimai, bet ir iškiliausi žmonės – rašytojai, politikai, dvasininkija. Tų laikų kontekstą ir kroniką pristatys istorikas Nobertas Černiauskas, o nebylų kiną  gyvai įgarsins džiazistas Edgaras Sabilo.   

Kovo 7 d. 17 val. – taip pat kronika, tačiau joje užfiksuoti iškilmingi 1924, 1928, 1938 m. Valstybės minėjimai. Kroniką pristatys ir gyvai,  rodymo metu komentuos istorikas Kęstutis Kilinskas.

Bilieto kaina suaugusiems – 4 Eur, moksleiviams – 2,5 Eur.

Mokytojui, lydinčiam klasę (ne mažiau 10 mokinių), filmo peržiūra nemokama.

Daugiau informacijos: 8 52 610505, edukacija@skalvija.lt.