Filmų programa Lietuvos valstybės 100-ečio proga

100-ųjų Lietuvos valstybės atkūrimo metinių proga kviečiame užsisakyti filmų peržiūras, skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams. Tai filmai supažindinantys su Lietuvos istorija, žmonėmis, jautusiais begalinę meilę, atsidavimą savo šaliai ir pasiaukojusiais dėl jos laisvės.

Filmus kviečiame užsisakyti šiais kontaktais.

EKSKURSANTĖ

Filmas sukurtas pagal tikrą mergaitės iš Lietuvos istoriją. Pabėgusi iš krovininio traukinio, vežusio ją ir jos šeimą į Sibirą, ji įveikė 6000 km ilgą ir pilną pavojų kelią namo į Lietuvą.

Rekomenduojame 6–12 kl. moksleiviams.

PELĖDŲ KALNAS

Filmo veiksmas sugrąžina į 1947–1952 m., į laiką, kai vyko nuožmus karas tarp Lietuvos gyventojų ir sovietinio režimo. Tai pasakojimas apie jaunąją kartą, turėjusią rinktis tarp emigracijos, traukimosi į mišką ir prisitaikymo.

Rekomenduojame 10–12 kl. moksleiviams. 

NEMATOMAS FRONTAS

1944–1953 m. Baltijos šalyse vykęs pasipriešinimo judėjimas subūrė jaunus vyrus kovai su sovietų valdžia. Tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidžia dar niekur nematyti archyviniai kadrai bei išgyvenusiųjų istorijos. 

Rekomenduojame 9–12 kl. moksleiviams.

KAIP MES ŽAIDĖME REVOLIUCIJĄ

Filmas pasakoja istoriją-pokštą, įvykusį devinto dešimtmečio viduryje, kai Lietuvoje dar nebuvo jokių atgimimo ženklų ir naujametinio karnavalo metu juokais susikūrė roko grupė „Antis“.

Rekomenduojame 5–10 kl. moksleiviams.

EMILIJA IŠ LAISVĖS ALĖJOS

Filmas nukelia į 1972 m., į pamažu atgimstančią Lietuvą – laiką, kai atsirado žmonių, atsisakiusių sotaus ir ramaus gyvenimo, kompromisų su okupacine ideologija ir nebijojusių kalbėti.

Rekomenduojame 9–12 kl. moksleiviams.

VĖJŲ KRYŽKELĖJE

Tragiška istorija, sukurta pagal tikrą dienoraštį, atskleidžianti šimtų tūkstančių Baltijos šalių gyventojų, ištremtų į Sibirą, ar nužudytų Stalino įsakymu, likimus.

Rekomenduojame 11–12 kl. moksleiviams.

TRISPALVIS

Pasakojimas apie Lietuvos pokario istoriją, čia kalbama ne apie konkretų žmogų ar įvykį, bet bandoma sukurti apibendrintą pokario laisvės kovotojo portretą – autentiškai piešiamą dvylikos to meto kovų liudininkų.

Rekomenduojame 8–12 kl. moksleiviams.

RADVILIADA

„Radviliadoje“ susitinka dabartis ir viduramžių didikų Lietuva bei atgyja Ula – lietuviškasis Spartos mūšis. Tai kino istorija apie vieną iškiliausių tuometinės Europos didikų šeimų – Radvilas.

Rekomenduojame 5–12 kl. moksleiviams.

AŠ UŽ TAVE PAKALBĖSIU

Septynios jautrios gyvenimo istorijos, leidžiančios mums tiesiogiai prisiliesti prie sudėtingo mūsų istorijos laikotarpio – sovietų okupacijos Lietuvoje.

Rekomenduojame 9–12 kl. moksleiviams.