NAUJAS FILMAS: „Pelėdų kalnas“

„Mokausi iš kino“ programa pasipildė naujausia režisieriaus Audriaus Juzėno lietuviška drama „Pelėdų kalnas“.

Pelėdų kalnas – tai pasakojimas apie pasiaukojantį partizaninį žygį į Vakarus tam, kad būtų nunešta žinia laisvam pasauliui ir JAV kongresui apie Baltijos šalių nepriklausomybės siekį bei Kremliaus nusikaltimus. Kartu tai pasakojimas apie tuos, kurie maištavo tyliai, be ginklo, vildamiesi laimės ir oraus gyvenimo.

Pagrindinis filmo herojus – vienas iš daugelio gimnazistų, ginkluoto pasipriešinimo dalyvis ir liudininkas, renkantis įrodymus apie Kremliaus režimo nusikaltimus. Merginos juo žavisi, vaikinai to populiarumo pavydi. Tačiau svarbiausia, kad jam lemta istoriniame žygyje į Vakarus nunešti žinią laisvam pasauliui ir JAV kongresui apie Baltijos kraštų laisvės siekį. 

„Tai filmas apie vyresnės kartos skaudžią praeitį, tačiau skiriamas dabartinėms kartoms, mat panašių problemų galima rasti ir dabar. Aš neabejoju, kad tokio filmo dar nebūsite matę“, – sako filmo režisierius Audrius Juzėnas.

Kartu su pedagogais „Pelėdų kalnas“ seansuose apsilankę moksleiviai kviečiami neskubėti po filmo namo. Siūlome užsisakyti aptarimą po seanso ir pasilikti pokalbiui. Kartu pasvarstysime, kiek filme vaizduojami įvykiai yra reikšmingi jiems patiems, jų šeimoms, pasikalbėti apie jų įtaką šiandieniam gyvenimui, apie kino meno jėgą atkurti ir perteikti istorines realijas.

Filmą kviečiame užsisakyti 10-12 kl. moksleiviams (nuo 16 m.) šiais kontaktais.

„Pelėdų kalnas“ anonsas