Šventinė dovana moksleiviams: „Mokausi iš kino“ seansas!

Šventiniu laikotarpiu kino edukacijos projekto „Mokausi iš kino“ rengėjai kviečia mokyklas ir tėvus klasėms dovanoti ne daiktus, bet įspūdžius – pamokas iš kino.

Kiekvienas mokykloje dėstomas dalykas gali atrasti tęsinį „Mokausi iš kino“ repertuare. Tinkamai parinkti filmai plečia akiratį ir provokuoja kitokiam požiūriui, padeda įgyti naujų žinių, lavina mokinių vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą.

„Jau 7 metus besitęsiantis „Mokausi iš kino“ projektas gyvuoja mokytis trokštančiųjų dėka. Ne tik moksleivių, bet ir mokytojų, kurie ieško naujų būdų vaikus ir jaunimą sudominti pamokomis. Tuo tikslu kasmet atnaujiname savo filmų programą, kurioje šiuo metu galima rasti daugiau nei 5 dešimtis įvairiomis temomis skatinančių kalbėtis filmų“, – sako „Skalvijos“ edukacinių projektų koordinatorė Vėjūnė Dūdėnienė.

Keletas ryškiausių „Mokausi iš kino“ programos naujienų – priešmokyklinio ugdymo grupėms ir 1–4 kl. nuotaikingas animacinis filmas „Kaimynė šnipė“. Mažesniems moksleiviams taip pat patiks spalvinga ir įkvepianti trumpametražių animacinių filmų programa „Magiški virsmai“.

Vyresnius, 4–8 kl. moksleivius, filmas „Arčiau debesų“ supažindins su užburiančiais Skandinavijos gamtos vaizdais ir nepaprastais filmų veikėjais – šiaurės elniais. Tai filmas gvildenantis santykių su artimaisiais ir gamta temas, supažindinantis vaikus su pasauliu, kitos šalies kultūra. 5–8 kl. moksleivius taip pat sudomins Tarptautiniame Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje pristatyta programa „Sau ir draugui“. Programa vienija tris filmus, kalbančius apie tai, kaip svarbu būti apsuptam mylinčių žmonių – draugų, tėvų ar rūpestingų gydytojų.

Patiems vyriausiems 10–12 kl. moksleiviams rekomenduojami vieni naujausių lietuvių režisierių filmai – „Šventasis“, kalbantis įvairiomis temomis – apie moterų ir vyrų santykius, vertybines nuostatas, stereotipus, religiją, emocinio raštingumo stoką, ir Šarūno Barto „Šerkšnas“.

Šventinio bilieto kaina priklauso nuo seanse dalyvaujančių mokinių skaičiaus. Filmą rodome esant mažiausiai 20 mokinių. Bilietas galioja į pasirinktą dieninį „Mokausi iš kino“ seansą „Skalvijos“ kino centre iki 2017 m. birželio 1 d.

Gavus šį bilietą mokykloms siūloma išsirinkti filmą svetainėje www.mokausiiskino.lt ir užsisakyti jo peržiūrą patogiu laiku el. paštu edukacija@skalvija.lt arba tel. 8 52 610505.