Personažas ir erdvė

Kūrybinė pamoka
Daugelis meno kūrinių žiūrovui, klausytojui, skaitytojui ar lankytojui atveria naują erdvę ir kviečia susipažinti su savo personažais. Kartais noras ir gebėjimas pajusti ir suprasti matomus ar įsivaizduojamus veikėjus kyla nejučia, spontaniškai iš žmogiškosios prigimties, kartais tam reikia mūsų valios pastangų ir atidumo. Kaip bebūtų, knygų, filmų, paveikslų, fotografijų ar muzikos kūrinių veikėjai niekada nebūna baigtiniai, tik savo autoriams priklausantys kūriniai. Jų istorijos kiekvienam juos stebinčiam, jų klausančiam, juos liečiančiam skleidžiasi kaip nenutrūkstantis personažo ir erdvės dialogas. Kartais veikėją supanti aplinka kontrastuoja su jo vidine būsena, kartais – kaip tik ją atspindi, neretai kelia iššūkius, kviečia į kovą ar saugo paslaptis ir t. t. 
„Personažo ir erdvės“ dalyvius kviečiame į pažintį su jau žiūrėtų ir dar nematytų filmų veikėjais. Žiūrėdami filmų ištraukas, aptarsime personažų santykį su erdve ir „skaitysime“ jų istorijas. Taip pat atliksime nedidelę praktinę užduotį, kurios metu kursime savo filmo veikėją.
Sąsajos su ugdymo dalykais: meninis, dorinis, pilietinis ugdymas, gimtoji ir užsienio kalba, bendrosios kompetencijos, psichologija.
 
Pamoka skirta 5–12 kl. moksleiviams. 
Dalyvių skaičius: 20–30 mokinių (viena klasė).
Trukmė: 1,5 val. 
Kaina: 5 Eur/ mokiniui
Vieta: „Skalvijos“ kino centras, Vilnius.
Daugiau informacijos teiraukitės arba registruokitės tel. (8 5) 261 0505, edukacija@skalvija.lt. 
Pastaba: šią papildomą veiklą galima derinti su gimtosios ir užsienio kalbų, meninio, dorinio, pilietinio ugdymo, psichologijos pamokomis. Scenarijaus kūrimo dirbtuvės galėtų būti puikus jos tęsinys.