NAUJI FILMAI: tiesiai iš „Kino pavasario“ programos

Turime gerų žinių! „Mokausi iš kino“ programa pasipildė naujais filmais iš jau besibaigiančio festivalio „Kino pavasaris“ programos. Atrinkome 4 filmus skirtingų amžiaus grupių moksleiviams, kurie mūsų nuomone, praturtintų ugdymo procesą ir lavintų mokinių meninį skonį. 

„Moliūgėlio gyvenimas”

„Oskarui“ nominuotas animacinis filmas „Moliūgėlio gyvenimas“. Pagrindinis filmo herojus – devynerių metų berniukas, pravarde Moliūgėlis, kuris po netikėtos mamos mirties apgyvendinamas našlaičių namuose. Nors čia gyvenančių vaikų praeitis buvo ne ką lengvesnė už Moliūgėlio, drauge įveikti sunkumus bus kur kas lengviau. Ši juoko, skausmo ir džiaugsmo kupina istorija tampa žmogaus širdies atsparumo ir gelmių simboliu.

Filmą kviečiame užsisakyti 2-4 kl. moksleivius šiais kontaktais.

„Palaukit mūsų!“

Viena svarbiausių vaikystės kelionių – tai kelionė į mokyklą, kurią kasdien įveikia milijonai vaikų visame pasaulyje. Vieniems ji – ant asilų per dykumą Jordanijoje, kitiems – valtimis per upę Vietname ar slidėmis nuo stataus kalno Šveicarijoje. Režisierės Lina Lužytė ir Sigrid Klausmann apkeliavo aplink pasaulį, kad papasakotų nepaprastus vaikų išgyvenimus pakeliui į mokyklą dokumentiniame filme „Palaukit mūsų!“.

Filmą kviečiame užsisakyti 1-8 kl. moksleiviams šiais kontaktais.

„Raudonas vėžlys“

Animacinis „Oskaro“ laureato olandų režisieriaus M. Dudok de Wito filmas „Raudonas vėžlys“ pasakoja į negyvenamą salą audros išmesto žmogaus istoriją, kurioje susipina grožis, paslaptis, drama ir sielvartas. Danielio Defoe „Robinzono Kruzo“ įkvėptas pasakojimas režisieriaus praturtinamas naujais siužetiniais vingiais. Filmo herojus beviltiškai mėgina iš ištrūkti iš salos, tačiau kaskart jam kelią pastoja raudonas vėžlys, pakeisiantis jo gyvenimą. Nebyliame animaciniame filme žmogus susiduria su gaivališka gamta, yra apsuptas tykios, paslaptingos atmosferos.

Filmą kviečiame užsisakyti 5-10 kl. moksleiviams šiais kontaktais.

„Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“

Kalbų mokymasis prilygsta įsimylėjimui. Bet kai didį lingvistą atstūmė princesė, jis ją įsimylėjo net 75 kartus. Filmas „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas“ pasakoja apie nepaprastą neturtingo kunigo sūnų – Jurgį Julių Justą Zauerveiną Girėną ir jo gyvenimo meilę Princesę Elizabetą, vėliau tapusią Rumunijos karaliene. Pasakojimas ir pagrindinio veikėjo personažas sukurtas remiantis Zauerveino laiškais ir kitais rašytiniais šaltiniais. Filmas sieja klasikinės pasakos ir dokumentikos realizmą, plėsdamas dokumentinio kino ribas. Zauerveinas buvo aktyvus lietuvių, gyvenančių Rytų Prūsijoje, judėjimo dalyvis. Lietuvoje žmonės patriotiškai gieda giesmę, sukurtą pagal jo eiles „Lietuvninkai mes esam gimę“, kuri daugumai tapo neoficialiu nacionaliniu himnu.

Filmą kviečiame užsisakyti 9-12 kl. moksleiviams šiais kontaktais.