NAUJAS FILMAS: „Emilija iš Laisvės alėjos“

Viena ryškiausių „Mokausi iš kino“ programos naujienų neseniai Lietuvos kino teatruose pasirodžiusi lietuviška drama „Emilija iš Laisvės alėjos“.

Filmą kviečiame užsisakyti 9-12 kl. moksleiviams šiais kontaktais.

1972 m. pavasaris, Kaunas. Į gatves ima plūsti jaunų žmonių minia, reikalaujanti laisvės Lietuvai. Kartu su visais žengia ir būsima aktorė Emilija. Iš provincijos į Kauną studijuoti atvykusi mergina turi daugybę lūkesčių, tačiau greitai susiduria su kitokia tikrove. Emilija suvokia, kad kovoja ne tik už save, bet ir už draugus, nukentėjusius nuo sovietų valdžios. Tačiau merginai tenka išmokti atskirti tiesą nuo melo, pajusti išdavystę, priimti meilę ir svarbiausia – išsaugoti ne tik savo paslaptį, bet ir gyvybę. 

Anot režisieriaus Donato Ulvydo, filmas, įkvėptas tikrų įvykių ir žmonių, pasakos apie kiekvieną iš mūsų. Apie tai, kad gyvenime būna akimirkų, kai visiems tenka rinktis, nesvarbu kokioje santvarkoje ir laikmetyje begyventume.

Kartu su pedagogais „Emilijos iš Laisvės alėjos“ seansuose apsilankę moksleiviai kviečiami neskubėti po filmo namo. Siūlome užsisakyti aptarimą po seanso ir pasilikti pokalbiui. Kartu pasvarstysime, kiek filme vaizduojami įvykiai yra reikšmingi jiems patiems, jų šeimoms, pasikalbėti apie jų įtaką šiandieniam gyvenimui, apie kino meno jėgą atkurti ir perteikti istorines realijas.

„Emilija iš Laisvės alėja “ skatina diskutuoti ir aktyviau domėtis Lietuvos istorijos, moralinio pasirinkimo temomis, prisiminti ryškiausias to meto istorines asmenybes ir jų vaidmenį ano meto Lietuvos įvykiuose.

Emilijos iš Laisvės alėjos anonsas