„Tamsta Varlius“: naujas nuotaikingas filmas vaikams apie bendraamžius

Vaikai labai mėgsta vaidybinius, o kartais ir dokumentinius filmus apie bendraamžius – įsitikinusi projekto „Mokausi iš kino“ koordinatorė Goda Sosnovskienė.

„Tai kinas vaikams, pavargusiems nuo multipleksuose rodomos suvienodėjusios holivudinės animacijos. Jis netikėtas, kūrybiškas ir dosnus įvairiausių nutikimų. Be to, filmų herojai – vaikų bendraamžiai, juk būtent iš jų vaikams smagiausia mokytis ir atrasti naujus dalykus“, – teigia G. Sosnovskienė.

Naujas filmas 1-5 klasėms bus rodomas „Skalvijos“, „Pasakos“ (Vilniuje), „Romuvos“ (Kaune), „Kultūros fabriko“ (Klaipėdoje), „Taurapilio (Utenoje), „Pirmojo kadro“ (Mažeikiai) kino teatruose, Varėnos kultūros centro kino salėje.

„Tamsta Varlius“ – tai įtraukiantis nuotykių filmas apie vaikus ir jų mylimą išradingą mokytoją, turintį paslaptį, kurią vieną dieną netikėtai išsiaiškina vaikai. Geraširdis mokytojas retsykiais pavirsta... varle. Vaikai ryžtasi apsaugoti jį nuo visų tykančių pavojų ir žmonių, ir gamtos pasaulyje. Tam prireikia sumanumo, greitos reakcijos ir, žinoma, drąsos. Dar atkakalumo ir empatijos – savybių, kurias ugdydami vaikai tampa brandesni ir labiau suaugę.

Šiemet „Tamsta Varlius“ sėkmingai keliauja iš vieno vaikų filmų festivalio į kitą. Daugelyje festivalių  džiaugsmingomis vaikų ovacijomis palydėtas filmas įvertintas ne vienu prizu – Amsterdamo „Cinekid“ festivalyje režisierė Anna van der Heide apdovanota už geriausią Nyderlandų filmą šeimai.

„Tamsta Varlius“ taip pat giriamas už išradingą scenarijų. Šioje vietoje būtina paminėti vaikų mėgiamą Nyderlandų rašytoją Peterį van Looną, kurio to paties pavadinimo knyga ir įkvėpė sukurti filmą. Rašytojo kūriniai nuolat išrenkami mėgstamiausiomis vaikų metų knygomis šalyje ir skatina vaikus domėtis literatūra. Lietuvoje rašytojas geriausiai žinomas iš populiarios knygų serijos „Siaubų autobusas“.

Kviečiame mokyklas užsisakyti seansus šiais kontaktais.