Į kiną ir diskusijas moksleivius kviečia „Nepatogus kinas“

Dokumentika – išskirtinis kino žanras, kviečiantis pažinti mus supantį pasaulį per asmenines neišgalvotas istorijas, ugdantis mumyse empatiją, kritinį mąstymą, žingeidumą, skatinantis tapti aktyviais visuomenės nariais.

Kviečiame jus su moksleiviais dalyvauti dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ filmų peržiūrose ir diskusijose, naudojant filmo aptarimo metodologiją.

Spalio 18 d. 12.00 val.  „Skalvijos” kino centre vyks filmo „Pasaulyje lyg namuose“.
Filmas skirtas 9 – 12 kl. moksleiviams

„Pasaulyje tarsi namuose“ – penkių emigrantų vaikų kasdienybė Danijos Raudonojo kryžiaus prieglobsčio mokykloje. Magomedas, Sehmuzas, Heda, Amel ir Ali kartu su šeimomis pabėgo iš skirtingų, politinių konfilktų draskomų,šalių. Jų šeimos bando gauti leidimus gyventi Danijoje ir pradėti gyvenimą iš naujo. Tačiau per vienerius metus klasėje pasikeičia apie tris ketvirtadalius vaikų – tik keletas gauna prieglobstį Danijoje ir iškeliauja į jiems paskirtas daniškas mokyklas. Kitų prašymai nepatenkinami ir jų u šeimos yra priverstos grįžti į tėvynę. Šiame filme iš vaikų perspektyvos pažvelgiama į vieną didžiausių Europos migracijos krizių ir jos įtaką jaunajai kartai.

Registruotis į filmo seansą galite paspaudę šią nuorodą: goo.gl/9ZeXa9 arba mob. tel. 86 9612719. Bilietai – 1 cnt. arba auka nuo moksleivio.