DALYVAUK: Jaunojo kritiko konkursas

Traukit plunksnas, mielieji moksleiviai, ir prisiminkit filmus, kurie iki šiol kirbina emocijas. Greičiausiai tarp tokių filmų bus ne vienas pasakojimas ir iš mūsų repertuaro. Todėl ilgai negaišę patogiai įsitaisykite kėdėje ir pagalvokite, kurį filmą norėtumėte panagrinėti plačiau. Kviečiam dalyvauti „Jaunojo kritiko konkurse“.

Geriausios recenzijos ir jų autoriai bus paskelbti Lietuvos kino centro (LKC) interneto svetainėje bei žurnale „Literatūra ir menas“. Be to, jų laukia neeilinis prizas: geriausių recenzijų autoriai kartu su bendraklasiais bus pakviesti į specialią filmo peržiūrą, susitikimą su režisieriumi.

KONKURSO SĄLYGOS

Kada? Spalio 1 d. - lapkričio 30 d.

Kas gali dalyvauti? Vyresniųjų klasių moksleiviai. Pagal dalyvių amžių jie skirstomi į dvi grupes: 14-15 metų ir 16-18 metų.

Apie kokius filmus gali būti rašoma recenzija? Išsamesnė informacija apie konkursą, dalyvavimo jame sąlygas prieinama LKC interneto svetainėje .Čia pateikiamos gairės, kurios padės parašyti gerą filmo recenziją, bei programos ir platformos, iš kurių siūloma žiūrėti filmus. Tai LKC kino edukacijos ugdymo bazė, LRT mediateka, programa „Mokausi iš kino“. Recenziją galima rašyti ir apie bet kurį kino teatre matytą filmą.

Primenam, kad pasirinkus filmą iš programos „Mokausi iš kino“, moksleiviams sudaroma galimybė ne tik pažiūrėti filmą, bet ir dalyvauti diskusijoje po filmo: su profesionaliu moderatoriumi aptarti ir padiskutuoti apie matytą filmą. Tokios peržiūros su diskusijomis planuojamos Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir kituose miestuose. Jas galit užsakyti šiais kontaktais

Recenzija rašoma lietuvių kalba, jos apimtis – ne daugiau nei 3000 simbolių (be tarpų).

Recenzijas vertins trijų ekspertų – profesionalių kino kritikų – komisija.

Recenzijas kartu su dalyvio anketomis (kurias taip p prašome siųsti elektroniniu paštu adresu info@lkc.lt arba adresu Lietuvos kino centrui, Z.Sierakausko g. 15, Vilnius, LT-03105, nurodant „Jaunojo kino kritiko konkursui“, iki 2013 m. lapkričio 30 d.