Nauji filmai: „Mėnesienos karalystė” ir „Sesuo”

Suskubkite suskubkite! Mūsų dienos su “Mokausi iš kino” smalsių moksleivių apsuptyje eina į pabaigą. Tačiau “Mokausi iš kino” nebūtų “Mokausi iš kino”, jei nepradžiugintų jūsų staigmenomis. Du visiškai nauji ypatingi filmai dar spėjo įšokti į mūsų traukinį.

Tai pernai Kanų kino festivalį atvėrusi W. Andersono juosta „Mėnesienos karalystė“ (2012), kurią žiūrėjome su dideliu malonumu ir kryžiavome pirštus, kad tik spėtume ją parodyti. Šmaikšti ir stilinga juosta įtraukia ir vizualiai, ir intelektualiai. Veiksmas čia sukasi apie skautų stovyklą ramioje saloje ir, švelniai tariant, keistokus paauglius Semą bei Siuzę. Įsimylėjėliai surezga planą pasprukti nuo visų į laukinę gamtą... O jų ieško ir visą salą ant kojų sukelia talentingųjų aktorių, kuriuos čia išvysite neįprastose vaidmenyse,  žvaigždynas.

Kitame mūsų filme  - šveicarų režisierės U. Meier juostoje „Sesuo“  - gvildenami gerokai skausmingesni klausimai. Filmo epicentre - sudėtingas dvylikamečio Simono ir jo mamos santykis, atskleidžiantis Vakarų visuomenei būdingas problemas: žmonių atitolinimą, abejingumą ir vienatvę, apleistų vaikų problemą, žmogiškojo artumo stygių. Šis filmas yra tobulas pasirinkimas diskusijai, todėl nepaisant to, kad vasara, kad mintys sukasi apie šviesesnius dalykus, labai rekomenduojam "Seserį" 7-12 kl. moksleiviams. 2012 m. filmas Berlyno kino festivalyje  apdovanotas „Sidabrinio lokio“ statulėle.

Registracijų laukiame štai šiais kontaktais http://www.mokausiiskino.lt/puslapiai/41/Kontaktai