Trijų dienų kūrybinės dirbtuvės

Trijų dienų kūrybinės kino dirbtuvės lydi ir papildo „Mokausi iš kino“ filmų peržiūras. Jos skirtos visų amžiaus grupių moksleiviams. 1–4 klasių mokiniai kuria animacinius filmus, 5–8 ir 9–10 klasių – trumpus vaidybinius filmus aktualiomis temomis (patyčios mokykloje, santykiai su tėvais, pirmoji meilė ir kt.), o 11–12 klasių mokiniai gilinasi į dokumentinį kiną ir filmuoja socialinius eksperimentus.  

Dirbtuvių metu mokiniai intensyviai dirba visas tris dienas. Pirmąją dirbtuvių dieną jie išklauso trumpą įvadą apie kino kūrimo procesą, pasiskirsto į kūrybines grupes ir išsirenka kino profesiją (režisierius, operatorius, aktorius, dailininkas, montažo režisierius ir kt.). Antrąją dieną persikelia į filmavimo aikštelę, o trečiąją – montuoja bei įgarsina filmą ir organizuoja jo premjerą.

Dirbtuvės vyksta specialiai įrengtuose mokymo centruose, kur moksleiviai gali naudotis reikalinga technika. Papildomas išankstinis pasiruošimas dirbtuvėms nereikalingas.

Užsiėmimus veda kino profesionalai.

Trijų dienų kūrybinės dirbtuvės šiuo metu neorganizuojamos

Platesni kūrybinių „Mokausi iš kino" dirbtuvių aprašai:

Animacijos dirbtuvių aprašas

Vaidybinio kino dirbtuvių aprašas

Dokumentinio kino dirbtuvių aprašas

Dalyviai: 1–12 klasių moksleiviai.
Dalyvių skaičius: 15–25 moksleivių grupė (viena klasė).
Dirbtuvių trukmė: 3 dienos (24 val.).
Dirbtuvių vieta pasirinktinai: Vilnius („Skalvijos“ kino centras), Kaunas, Panevėžys (kino centras „Garsas“) ir regionai.

Pasiryžusiems kurti savo scenarijų kūrybinių dirbtuvių dalyviams, pateikiame praktinius patarimus:

TRUMPAS SCENARIJAUS RAŠYMO ĮVADAS     KAIP RAŠYTI SCENARIJŲ?