Apie „Mokausi iš kino“

Nacionalinis kino edukacijos projektas „Mokausi iš kino“ skaičiuoja jau aštuntus metus. Kasmet pasipildydamas naujais filmais, metodinėmis medžiagomis, kūrybinėmis veiklomis, jis įtraukia vis daugiau Lietuvos mokyklų, pakviečia vis daugiau mokytojų ir moksleivių.

„Mokausi iš kino“ dalyviams siūloma pasižiūrėti daugiau nei penkias dešimtis filmų, skirtų įvairaus amžiaus moksleiviams. Šiuose filmuose nagrinėjamos skirtingo amžiaus vaikams ir jaunimui aktualios temos, moksleiviai supažindinami su įvairiomis kutūrinėmis, istorinėmis, socialinėmis patirtimis, mokomi jas suprasti ir vertinti.

Šios programos seansai yra nerepertuariniai. Jie vyksta mokytojams ir moksleiviams patogiu metu, dažniausiai pirmoje darbo dienos pusėje.

Mokyklos kviečiamos užsisakyti filmų seansus „Skalvijos“ ir „Pasakos“ kino teatruose (Vilnius), kino teatre „Romuva“ (Kaunas),  Klaipėdos „Kultūros fabriko“ kino salėje „ArleKinas“, kino teatre „Garsas“ (Panevėžys), „Kino namuose“ Utenoje ir Anykščiuose, kino teatre „Minija“ (Gargždai), Varėnos ir Ukmergės kultūros centruose.

Programa nuolat atnaujinama čia.

Pateikiame Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendaciją pedagogams dalyvauti „Mokausi iš kino" projekte.

 

Projekto rengėjai

Skalvija    Pasaka