Kino teatras „Minija“ (Gargždai)

Gargžduose kinas turi senas tradicijas – jau nuo 1952-ųjų metų čia kino teatre „Minija“  buvo rodomi kino filmai. 1962-iais metais kino teatras išsikėlė į naujus namus pačiame miesto centre. Kino salė vėliau buvo pritaikyta šokiams, koncertams ir kitiems kultūriniams renginiams.

Klaipėdos rajono savivaldybės ir ES struktūrinių fondų lėšomis rekonstruotas kino teatras „Minija“ 2015 m. žiūrovams atvėrė duris atsinaujinęs iš pagrindų: įgyvendinant projektą įdiegta pažangiausia kino technika su 3D vaizdo galimybėmis, sumontuotos ergonomiškos kėdės, iš kurių 30 – su vibro plokšte. Kino teatras tapo pirmąja kultūrine erdve rajone pilnai pritaikyta neįgalių lankytojų poreikiams. Kino teatro patalpose įsikūrė kino bei fotografijos technikos ekspozicija „Kino kelias“, veikia kavos baras „Crazy Cup“.

Gargždų kino teatras „Minija“ yra vienintelis kino teatras, išlikęs Klaipėdos rajone. Jis spėjo tapti populiaria erdve ne tik kinui, bet ir įvairiems kultūriniams renginiams – čia rengiami filmų pristatymai, edukaciniai seansai, apdovanojimų vakarai, susitikimai, seminarai, parodos, atvyksta kino festivaliai. Kino teatre inicijuojami nauji projektai – organizuojamas audiovizualinio meno festivalis „Spektras“, neseniai užmegzti ir tarptautinio bendradarbiavimo ryšiai su kino industrijos atstovais Lenkijoje, Švedijoje ir Vokietijoje.